Gençlik ve Spor Bakanlığından Erzincan’a yatırım

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erzincan’da yapılacak olan yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kasapoğlu, “Erzincan’ı marka şehri haline getirmeye kararlıyız” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Erzincan Valisi Mehmet Makas, AK Parti Erzincan milletvekilleri Burhan Çakır, Süleyman Karaman, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, AK Parti Erzincan İl Başkanı Cavit Şireci ve ilçe belediye başkanlarını kabul etti.

Bakanlık merkez binada gerçekleşen görüşmede, Erzincan’a yapılacak gençlik ve spor yatırımlarını kapsayan protokollere imzalar atıldı.

“Bundan birkaç ay önce Erzincan’daydık” diyerek sözlerine başlayan Kasapoğlu, “Erzincan halkının misafirperverliği ile o günkü seyahatimizin hala tadı damağımızda kaldı desek yanlış olmaz. Kardeşlik ve dostluğun diyarı Erzincan’a inşallah yeniden gelmenin planlarını da yapıyoruz. Milli miras olan şehrimiz bizler için çok önemli bir değere sahip. O yüzden şehrimiz içi hizmet etmeye, yatırımları sürdürmeye kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

“Erzincan 18 yıl önce yüzme havuzu olmayan bir kentti.” diyen Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Erzincan’ının 18 yıl önceki haline baktığımızda açıkçası burada olan herkes yakından biliyor ki bir yüzme havuzu olmayan bir kentti. Bir atletizm pisti olmayan bir şehirdi. Buna benzer spor anlamında pek çok açıdan mahrumiyetin olduğu bir şehri el birliği ile 600 milyon liradan fazla spor ve gençlik yatırımıyla buluşturduk. Erzincanlı hemşerilerimizim hamdolsun hizmetine sunduk. Oradaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin en modern statlarından birini Erzincan’a kazandırıyoruz. İnşallah onun açılışını da en kısa zamanda hep birlikte gerçekleştireceğiz. 2 öğrenci yurdumuz varken şu bu rakam 12’ye çıkmış durumda. Kapasitesi ise 2 binlerden 10 binlere geldi. Daha önce gençlik merkezinin olmadığı vilayetimizde şu an 3 gençlik merkezi ve 1 genç ofisimiz var. Bu manada da 120 bin gencimizin bundan ciddi şekilde faydalandıklarını paylaşmak istiyorum. Hamdolsun şu ana kadar ne söz verdiysek ne planladıysak onları gerçekleştirdik.”

Erzincan’a gerçekleştirdiği ziyaretten bahseden Kasapoğlu, kente yapılacak yatırımları özetledi.

Protokoller kapsamında Erzincan’a yapılacak yatırımlar şunlar:

– 1 adet 1000 seyirci kapasiteli spor salonu yapımı

– 1 adet spor salonu

– 1 adet kamp eğitim merkezi

– 2 adet aydınlatmalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası

– 5 adet kapalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası

– 6 adet doğa sporları tesisi (Kano, rafting, motokros ve bisiklet, atlı safari, binicilik, dağcılık, yamaç paraşütü ve offroad dalları için)

– 100 adet basketbol potası yapımı

– Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi futbol sahasının bakım ve onarımının gerçekleştirilmesi

– Yüzme havuzu, spor salonu, tenis kortu ve halı sahadan oluşan 9 adet spor tesisinin bakım ve onarımının yapılması

İlginizi Çekebilecek Haber

Bakan Kasapoğlu, Olimpiyat Hazırlık Merkezini ziyaret etti

Facebook Twitter Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’daki Türki…