Can Öncü 2021’de Kawasaki Puccetti Racing İçin Yarışacak!

17 yaşındaki yeteneğimiz kariyerinde önemli bir adım attı ve Supersport 2021 sezonu için Kawasaki Puccetti Racing ile anlaştı.

Can Öncü ülkemizin yetiştirdiği en önemli motor sporları yıldızlarından biri. 2018’de domine ettiği Red Bull MotoGP Rookies Cup sezonunu bitime bir yarış kala şampiyon tamamlayarak adını tüm dünyaya duyuran Can, bu disiplinde şampiyon olan ilk Türk sporcusu da olmuştu.Bu şampiyonluktan iki ay sonra ise asıl tarihi zafer geldi. Özel davetle katıldığı Valencia’daki Moto3 yarışında, ilk kez yarıştığı bu klasmanda zafere süren Can, bir grand prix yarışı kazanan ilk Türk olmanın yanı sıra organizasyon tarihinde grand prix kazanan en genç pilot da olmuştu. 2019 sezonunu bu başarının ardından Red Bull KTM Ajo ile Moto3’te geçiren Can, 2020 motor sporları sezonunda ise Supersport’a geçti.

Bu sezon Turkish Pucetti Racing ile özellikle sezonun son yarışlarında iyi bir performns veren Can, 2021 sezonu için ise hedef büyüttü. Bu sezon Magny-Cours’ta, ıslak zeminde elde ettiği altıncılık ile göz dolduran Can, Lucas Mahias’ın Superbike’a geçmesiyle Kawasaki’de 2021’de boşalacak koltuğu dolduran isim oldu.

Manuel Puccetti, Can Öncü, Kenan Sofuoğlu
Manuel Puccetti, Can Öncü, Kenan Sofuoğlu© WORLD.SBK

Yeni motosikletimi test etmek ve yeni ekibimle çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.Can ÖncüAlman yarışçı Philipp Oettl ile takım arkadaşı olan Can bu transferle ilgili şunları söyledi: “Kawasaki Puccetti ailesine katıldığım için çok mutluyum. Yeni motosikletimi test etmek ve yeni ekibimle çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Bu sezon kazandığım tecrübeyi önümüzdeki sene daha iyi kullanıp mümkün olan en iyi sonuçları hedefleyeceğim. Kenan Sofuoğlu, Manuel Puccetti ve Türkiye Motosiklet Federasyonu‘na hayalimi gerçekleştirdikleri için teşekkür ederim.”Kawasaki Pucetti Racing patronu Manuel Puccetti ise Can için şunları söyledi: Can’ın potansiyeline inanıyorum ve bu potansiyeli göstermesi için ihtiyacı olan her şeyi ona vermeye çalışacağız. Amaç, daha önce Sofuoğlu ve Razgatlıoğlu ile elde ettiğimiz türden sonuçlara ulaşmak. “

Supersport’ta sezon bu hafta sonu Estoril’de koşulacak iki yarışın ardından sona erecek. Can bu iki yarışın ardından 2021 sezonuna ise yeni takımı ile merhaba diyecek.

İlginizi Çekebilecek Haber

Milli Sporcular 3 Farklı Ülkede Piste Çıkacak

Facebook Twitter Fransa, Romanya ve Bulgaristan’da düzenlenecek şampiyonalarda 10 sporcumu…