Badminton Federasyonu 2020 Yılı Avrupa Gençler Şampiyonası Seçme Müsabakaları Talimatını Yayınladı

29 Ekim-07 Kasım 2020 tarihleri arasında Finlandiya’nın Lahti Şehrinde yapılacak olan Avrupa Gençler Şampiyonasına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla seçme müsabakaları yapılacak.

TARİH : 01-04 Ekim 2020

YER : Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi-ANKARA SON BAŞVURU : 14 Eylül 2020 / Saat: 23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre ( Türkiye Şampiyonası ve Türkiye Ranking Şampiyonası dereceleri) Federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI:

1-) 2020 Yılında yapılan 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonasında teklerde ilk 16 ve çiftlerde ilk 8’de yer almış olmak.

2-) Federasyonumuz Teknik Kurulu Kararı gereği ülkemizi uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil eden ve 19 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası esnasında sakat olup şampiyonaya katılamayan Ayça ÖZGÜR (2019 yaş altı Türkiye Rankingi Tek Bayanlar 1.etap 2.si ve 2.etap 1.si) ve Bahar YAVRU ( 2019 yaş altı Türkiye Rankingi Tek Bayanlar 1.etap 1.si ve 2.etap 2.si) seçme müsabakalarına direk katılacaklardır.

3-) 2019 yılı Avrupa U 17 yaş altı Avrupa Şampiyonası Milli Takımı.

4-) 2019 yılı 17 yaş Türkiye Şampiyonası Teklerde ilk 4 ve Çiftler de ilk 2 ye girenler.

GENEL AÇIKLAMALAR :

1-Seçmelere 2002 ve altı doğumlular katılabilecektir.

2-Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır.

3-1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

4-Seçme maçlarında tüy top kullanılacaktır. Her müsabaka için sporculara 2 tüytop verilecektir. Üçüncü set olması halinde 3.top verilecektir. Daha fazlası için sporcular antrenörlerinden alabilecektir.

5-Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

6-Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

7-Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU:

1-)Seçmeler sonunda; takım müsabakaları için tek erkeklerde 2, tek kızlarda 2, çift erkekler, çift kızlarda 2’şer çift ve karışık çiftlerde de 2’er çift Milli Takım Kadrosunda yer alacaktır. Tek Erkekler ve Tek Bayanlarda Ferdilerde oynayacak 3. Tekler kadroya giren en iyi dereceye sahip sporcular arasından seçilecektir. Sporcuların dereceleri eşit olduğu taktirde aralarında tekler maçı yaptırılacaktır. Yine karışık Çiftlerde 3. Karışık Çift kadroya giren en iyi dereceye sahip sporcular Teknik Kurul ve Federasyon tarafından seçilecektir.

2-)Seçmeler sonunda Milli Takımda görevli antrenörlere federasyon karar verecektir. Görev verilen antrenörler Milli takım hazırlık kamplarında yatılı olarak sporcuların başında kamp boyunca kalmak zorundadır, kampa katılmayacak antrenörlere görev verilmeyecektir. Görev verilen antrenörler verilen görevi kabul etmediği takdirde kendi yerine yardımcısı veya başka bir antrenör teklifi kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu durumda federasyon teknik kurulundan antrenörler görevlendirilecektir. Avrupa Şampiyonasına uçak ile gidildiği taktirde en fazla 2 Antrenör Milli Takım Kadrosuna davet edilecektir. Otobüs ile gidildiği taktirde seçmelerde en fazla puana sahip 5 Antrenör Milli Takım Kadrosuna adavet edilecektir. Kendi imkanları ile Avrupa Şampiyonasına antrenör götürülmeyecektir.

HARCIRAH:

1-) Seçmelerde; teklerde ve çiftlerde ilk ikiye giren sporcu-antrenörlerin konaklama ve yemekleri federasyonumuz kamp merkezinde karşılanacak, gidiş-geliş yol ücretleri, bir gün öncesi-bir gün sonrası harcırahları ödenecektir.

2-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere

hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

4-)Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

İlginizi Çekebilecek Haber

U17 Badminton Turnuvası iptal

Facebook Twitter Ankara’da 12-15 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan Uluslararası…